PROGRAM CIȘMIGIUL COPIILOR 2014

1 IUNIE 

SCENA MARE

11.00 – 11.30  Trupa de dans Magic şi grupul vocal Miracol

11.30 – 12.00  Grupul Fantezia şi formațiile Attitude și Les Petites Attitude

12.00 – 12.30  Corul de Copii Radio

12.30 – 12.45  Grupul vocal Gianinani

12.45 – 13.15  Grupul de copii DoReMi

13.15 – 13.20  Ansamblul folcloric Năframa Junior

13.20 – 13.45  Grupul Melodia

13.45 – 14.15  Sunetul Muzicii

14.15 – 14.30  Grupul de copii Boom Boom

14:30 – 15:00  Grupul vocal Adagio

15.00 – 15.30  Corul de copii Allegretto

15.30 – 16.00  Formația Ritmic şi grupul vocal Armonia’s

16:00 – 16:15  Şcoala de dans MondoDance

16.15 – 16.45  Grupurile vocale Andante și Amicii

16.45 – 17.00  Studioul coregrafic Reverence

17.00 – 17.45  Soliştii vocali Andra şi Răzvan Gogan, grupul vocal Fargolino, grupurile de dans Amicii, La La Street și O-LA-LA

17.45 – 18.15  Grupurile de copii BimBam, BimBamBum și Sweet House

18.15 – 18.30  Ph Kid

18.30 – 19.00  Ansamblul Andantino

19.00 – 19.20  Solista vocală Laura Arabo

19.20 – 19.40  Solista vocală Denisa Trofin

19.40 – 20.00  Trupa FLAME

20.00 – 20.30  Concert Liviu Teodorescu

20.30 – 21.00  Concert Adda

 

SCENA MICĂ

11.00 – 11.30  Spectacol de magie cu Marius Drăguș

11.30 – 12.10  Akka Show – Tărâmul magic

12.10 – 12.55  Dăruiesc – teatrul pentru o viață mai bună a întregii familii – Jocul minunat al vieții

12.55 – 13.55  Teatrul Ţăndărică – Capra cu trei iezi

13.55 – 14.25  Spiridușii poveștilor – Aventurile spiridușilor

14:25 – 14:55  Compania de teatru de animaţie Pur Anima – Să tragem sforile, să ne distrăm!      

14.55 – 15.25  Spectacol de păpuși cu actori la vedere – Cui îi place ciocolata?

15.25 – 16.00  Trupa de teatru Curcubeul Vesel – Pădurea fermecată

16.00 – 16.50  Teatrul Ion Creangă – Pălăria cu povești

16.50 – 17.30  Compania de Teatru Interactiv – Scăpărătoarea

17.30 – 18.15  Școala Veselă cu profesorul de joacă Leon Magdan

18.15 – 19.15  Compania de teatru Gestual Art – Fetița cu chibrituri

19.15 – 20.00 Teatrul de Magie – Oldies Magic Show

 

SPECTACOLE PENTRU COPII ÎN ALTE LOCAŢII

La intrarea din Bulevardul Elisabeta (Vel Pitar):

13.00 – 13.30  Teatru de păpuși – Aleodor Împărat

15.00 – 15.30  Teatru de păpuși – Domnișoara Sânziana

 

La Cetate:      

11.00 – 11.35  Compania de spectacole Arleking – Capra cu trei iezi

12.30 – 13.00  Spectacol de păpuși cu actori la vedere – Cui îi place ciocolata?

13.30 – 14.15  Trupa de teatru Muşchetarii – Pupăza din tei

15.00 – 15.45  Compania de Teatru Interactiv – Alladin și lampa fermecată

16.15 – 17.00  Trupa de teatru Muşchetarii – Cavalerul jucăriilor

17.30 – 18.30  Teatrul Adetino – De-a Scufița Roșie

 

La Ciupercă (intrarea din Schitu Măgureanu):

12.00 – 12.45  Trupa de teatru MagicArt – Dumbo cel isteț

13.15 – 14.00  Trupa de teatru MagicArt – Caravana Veseliei

14.30 – 15.10  Dăruiesc – teatrul pentru o viață mai bună a întregii familii – Aventura animăluțelor vorbitoare

16.00 – 16.40  Dăruiesc – teatrul pentru o viață mai bună a întregii familii – Animăluțele vorbitoare și puterea de a spune nu

 

La Platan (în apropierea Podului de Nuc):

11.30 – 12.15  Trupa de teatru Hodoronktronk’s world – Corbul și Vulpea

13.00 – 13.40  Akka Show – Miraj

 

 

ATELIERE ŞI ACTIVITĂŢI

11.00 – 14.30  Atelier “Enigme pentru detectivi”

11.00 – 14.00  Atelier de meșteșugit fetru și hârtie

11.00 – 14.00  Atelier de percuţie cu Drum Café

11.00 – 17.00  Atelier de origami

11.00 – 18.00  Atelier de limba engleză cu Shakespeare School

11.00 – 18.00  Atelier de limbi străine cu Echo Kids – The School of Languages

11.00 – 19.00  Artişti plastici pe Podul Artelor

11.00 – 19.00  Coaforul copiilor şi atelier de face-painting

11.00 – 19.00  Poveşti şi jocuri

11.00 – 19.00  Jocuri gonflabile

11.00 – 19.00  Ferma animalelor

11.00 – 19.00  Corabia piraţilor

11.00 – 19.00  Aleea desenului

12.00 – 12.30  Parada majoretelor şi a fanfarei

12.00 – 15.00  Atelier de pictură pe forme din polistiren

13.00 – 18.00  Atelier de reciclare creativă

13.30 – 17.00  Atelier de confecționare păpuşi tradiţionale

14.00 – 18.00  Atelier Fun Science

15.00 – 18.00  Atelier de lipire și decupaj șabloane