PROGRAM CIŞMIGIUL COPIILOR

CIŞMIGIUL COPIILOR

29 MAI 2011 – Ediţia a X-a

 

 

SCENA MARE

11.00 – 11.30  Grup vocal Fargolino

11.30 – 12.00  Grupul Fantezia

12.00 – 12.30  Soliştii vocali Andra şi Răzvan

12.30 – 13.00  Corul de copii Allegretto

13.00 – 13.30  Soliştii TVR: Eva Boer, Laura Arabo, Ana şi Dragoş Bistriceanu, Nicuşor Avram, Bianca Mihaela Lixandru, Eusebiu Gafiţă

13.30 – 14.15  Trupa de dans Magic şi Grupul vocal Miracol

14.15 – 14.45  Grupul vocal Adagio

14.45 – 15.00  Studioul coregrafic Reverance

15.00 – 15.30  Grupurile vocale Andante şi Amicii

15.30 – 16.00  Trupele de dans Attitude şi Dance for life

16.00 – 16.30  Şcoala de dans Sobis

16.30 – 17.15  Corul de copii Bim Bam

17.15 – 17.45  Trupele de dans Ritmic, Ritmic Junior şi Grupul vocal Armonia’s

17.45 – 18.15  Ansamblul Andantino            

18.15 – 18.45  Şcoala de dans MondoDance

18.45 – 19.30  Corul de copii, trupa de dans şi soliştii DoReMi

19.30 – 20.00  Solistul vocal Noni

20.00 – 20.15  Trupa de Street Dance Blockbusters Crew

20.15 – 21.00  Concert trupa Hi-Q

 

SCENA MICĂ

11.00 – 11.40  Teatrul Masca – Prostia Omenească

11.40 – 12.10  Ansamblul Meloritm       

12.10 – 12.25  Solista vocală Ana-Maria Ioniţă

12.25 – 13.25  Teatrul Ţăndărică – Păcală

13.25 – 13.45  Solistul vocal Philip

13.45 – 14.00  Solistul vocal Nicolae Emanuel Adetu

14.00 – 14.45  Teatrul Ion Creangă – Tot felul de bucurii pentru voi copii

14.45 – 15.15  Grupul vocal Melodia

15.15 – 15.45  Spiriduşii Poveştilor – Cutia cu poveşti

15.45 – 16.15  Grupul vocal Armonia

16.15 – 17.00  Spectacol de teatru pentru copii – Călătorie pe o insulă necunoscută

17.00 – 17.30  Solista vocală Denisa Trofin

17.30 – 18.00  Compania de teatru de animaţie Pur Anima – Rolling Strings Puppets Show

18.00 – 18.30 Solista vocală Lavinia Ioniţă

18.30 – 19.00  Teatrul de Magie Andrei Teaşcă – Hocus Pocus

 

ALTE LOCAŢII

 

La Cetate:     

11.00 – 11.45  Trupa de teatru Muşchetarii – Lampa lui Aladin

15.00 – 15.45  Trupa de teatru Muşchetarii – Călătorie în ţara păpuşilor

16.00 – 16.45  Compania de spectacole Arleking – Capra cu trei iezi

 

La Ciupercă:

14.00 – 14.40  Trupa de teatru MagicArt – Poveşti cu proverbe

15.00 – 15.45  Trupa de teatru Curcubeul Vesel – Călătorii în lumea dansului

16.00 – 16.35  Trupa de teatru MagicArt – Povestea lui Făt-Frumos

 

La intrarea din Bulevardul Elisabeta (Vel Pitar):

11.00 – 11.45  Trupa de teatru Hodoronktronk’s world – Fetiţa cu părul de aur şi cei trei ursuleţi

14.30 – 15.30  Teatrul Adetino – De-a scufiţa roşie

 

Aleea Trandafirilor:

12.00 – 12.45  Compania de artă Studio 24 – Păcală în satul lui

 

ATELIERE ŞI ACTIVITĂŢI

 

Parada majoretelor şi a fanfarei

Aleea desenului

Artişti plastici pe Podul Artelor

Atelier de poveşti şi jocuri

Atelier de origami

Atelier de construit păpuşi

Atelierul experimentelor distractive

În Chioşc – Coaforul copiilor şi atelier de face-painting