PROGRAM BUCUREŞTI – CARTIER DE VARĂ (LUNA AUGUST)

Sâmbătă, 1 august

Parcul Bazilescu, sect.1
Ora 10.00 – Teatrul de magie Andrei Teaşcă / KIDS MAGIC SHOW
       20.00 – “Te iubesc !Te iubesc !” / regia: Chris Simion
Centrul Cultural Mihai Eminescu, sect.2
Ora 10.00 – Şcoala de Artă / SPECTACOL DE MUZICĂ UŞOARĂ
       20.00 – Teatrul Metropolis / CRIMĂ LA HOWARD JOHNSON
Parcul Titanii, sect.3
Ora 10.00 – Teatrul Tănase / ÎNTOARCEREA PANTEREI ROZ
       20.00 – Teatrul de magie Andrei Teaşcă / KIDS MAGIC SHOW
Parcul Sebastian, sect.5
Ora 10.00 – Opera Comică  pentru copii / BALUL ISPRĂVINCESEI
       20.00 – Centrul pentru Conservare a Tradiţiei Populare
                     / PROGRAM FOLCLORIC

 

 Duminică, 2 august

Parcul Bazilescu, sect.1
Ora 10.00 – Opera Comică pentru copii / BALUL ISPRĂVINCESEI
       20.00 – Centrul pentru Conservare a Tradiţiei Populare
                     / PROGRAM FOLCLORIC
Centrul Cultural Mihai Eminescu, sect.2
Ora 10.00  – Stiks&Stones / SPECTACOL DE PERCUŢIE
       20.00 – Trupa Pontice / MUZICĂ TRADIŢIONALĂ EUROPEANĂ
Parcul Titanii, sect.3
Ora 10.00 – Şcoala de artă / SPECTACOL DE MUZICĂ UŞOARĂ
       20.00 – Teatrul Metropolis / CRIMĂ LA HOWARD JOHNSON
Parcul Sebastian, sect.5
Ora 10.00 – Trupa de teatru Zurli / URSUL PĂCĂLIT DE VULPE
        20.00 – “Te iubesc ! Te iubesc !” / regia: Chris Simion

 

 Vineri, 7august

Parcul Bazilescu, sect. 1
Ora 10.00 – Teatrul I.Creangă / 2 VEŞTI ŞI 3 POVEŞTI
       20.00 – A.G.Weinberger / JAZZ
Centrul Cultural Mihai Eminescu, sect.2
Ora 10.00 – Teatrul Excelsior / VACANŢA VESELĂ
       20.00 – Trupa Pontice / / MUZICĂ TRADIŢIONALĂ EUROPEANĂ
Parcul Titanii, sect.3
Ora 10.00 – kARTIER / ARTĂ URBANĂ
       20.00 – Teatrul Metropolis / CRIMĂ LA HOWARD JOHNSON
Parcul Sebastian, sect.5
Ora 10.00 – Trupa de teatru Muşchetarii / PUPĂZA DIN TEI
        20.00 –  Stiks&Stones / SPECTACOL DE PERCUŢIE

 

 Sâmbătă, 8 august

Parcul Bazilescu, sect. 1
Ora 10.00 – Teatrul de magie Andrei Teaşcă / KIDS MAGIC SHOW
       20.00 – U.N.A.T.C. / D’ALE CARNAVALULUI
Centrul Cultural Mihai Eminescu, sect.2
Ora 10.00 – Teatrul I.Creangă / 2 VEŞTI ŞI 3 POVEŞTI
       20.00 – “Te iubesc ! Te iubesc !” / regia: Chris Simion
Parcul Titanii, sect.3
Ora 10.00 – Fluturaşii / CUM A FOST?
       20.00 – The Teachers Orchestra / CONCERT DE MUZICĂ ROCK & ROLL
Parcul Sebastian, sect.5
Ora 10.00 – Teatrul Excelsior / VACANŢA VESELĂ
      20.00 – Teatrul Metropolis / CRIMĂ LA HOWARD JOHNSON

 

 Duminică, 9 august

Parcul Bazilescu, sect. 1
Ora 10.00 – Teatrul Excelsior / VACANŢA VESELĂ
       20.00 – Teatrul Metropolis / CRIMĂ LA HOWARD JOHNSON
Centrul Cultural Mihai Eminescu, sect.2
Ora 10.00 – Teatrul de magie Andrei Teaşcă / KIDS MAGIC SHOW
       20.00 – Kartier / ARTĂ URBANĂ
Parcul Titanii, sect.3
Ora 10.00 – Teatrul I.Creangă / 2 VEŞTI ŞI 3 POVEŞTI
       20.00 – U.N.A.T.C. / D’ALE CARNAVALULUI
Parcul Sebastian, sect.5
Ora 10.00 – Truverii / BASILICUM – concert de muzici medievale
                    şi tradiţionale din Europa
        20.00 – A.G.Weinberger / JAZZ

 

 Vineri, 14 august

Parcul Bazilescu, sect. 1
Ora 10.00 – Trupa de teatru Zurli / URSUL PĂCĂLIT DE VULPE
       20.00 – Teatrul Masca / GARDIENII SE ÎNTORC
Parcul Titanii, sect.3
Ora 10.00 – Pur Anima / BUCUREŞTI – MAHALA DE SUFLET
       20.00 – Teatrul Nottara / ROMANŢIOŞII
Parcul Sebastian, sect.5
Ora 10.00 – Teatrul Excelsior / VACANŢA VESELĂ
       20.00 – Centrul pentru Conservare a Tradiţiei Populare
                     / PROGRAM FOLCLORIC

 

Sâmbătă, 15 august

Parcul Bazilescu, sect. 1
Ora 10.00 – Teatrul Excelsior / VACANŢA VESELĂ
       20.00 – Centrul pentru Conservare a Tradiţiei Populare
                     / PROGRAM FOLCLORIC
Parcul Titanii, sect.3
Ora 10.00 – Fluturaşii / CUM A FOST?
       20.00 – Teatrul Masca / GARDIENII SE ÎNTORC
Parcul Sebastian, sect.5
Ora 10.00 – U.N.A.T.C. / CLOVNII
       20.00 – Teatrul Nottara / ROMANŢIOŞII

 

Duminică, 16 august

Parcul Bazilescu, sect. 1
Ora 10.00 – U.N.A.T.C. / CLOVNII
       20.00 – Teatrul Nottara / ROMANŢIOŞII
Parcul Titanii, sect.3
Ora 10.00 – Teatrul Excelsior / VACANŢA VESELĂ
       20.00 – Centrul pentru Conservare a Tradiţiei Populare
                     / PROGRAM FOLCLORIC
Parcul Sebastian, sect.5
Ora 10.00 – Fluturaşii / CUM A FOST?
       20.00 – Teatrul Masca / GARDIENII SE ÎNTORC

 

Vineri, 21 august

Parcul Bazilescu, sect. 1
Ora 10.00 – Teatrul I.Creangă / UN DESEN, O FLOARE,
                    MARE SĂRBĂTOARE
       20.00 – Teatrul Nottara / SOŢUL PĂCĂLIT
Parcul Titanii, sect.3
Ora 10.00 – Pur Anima / BUCUREŞTI – MAHALA DE SUFLET
       20.00 – Teatrul Masca / COCKTAIL
Parcul Sebastian, sect.5
Ora 10.00 –  Compania de teatru Dell’arte / BLOOP
       20.00 – A.G.Weinberger / JAZZ

 

Sâmbătă, 22 august

Parcul Bazilescu, sect. 1
Ora 10.00 –  Spectacol de teatru după texte de Caragiale şi Muşatescu /
                    ZVONURI, BÂRFE, FLECĂRELI
       20.00 – Trupa Pontice / MUZICĂ TRADIŢIONALĂ EUROPEANĂ
Parcul Titanii, sect.3
Ora 10.00 – Trupa de teatru Muşchetarii / PUPĂZA DIN TEI 
       20.00 – Teatrul Nottara / SOŢUL PĂCĂLIT
Parcul Sebastian, sect.5
Ora 10.00 – Teatrul I.Creangă / UN DESEN, O FLOARE,
                    MARE SĂRBĂTOARE
       20.00 – Teatrul Masca / COCKTAIL

 

Duminică, 23 august

Parcul Bazilescu, sect. 1
Ora 10.00 – U.N.A.T.C. / D’ALE CARNAVALULUI
       20.00 – Teatrul Masca / COCKTAIL
Parcul Titanii, sect.3
Ora 10.00 – Teatrul I.Creangă / UN DESEN, O FLOARE,
                    MARE SĂRBĂTOARE
       20.00 – Spectacol de teatru după texte de Caragiale şi Muşatescu /
                    ZVONURI, BÂRFE, FLECĂRELI
Parcul Sebastian, sect.5
Ora 10.00 –Pur  Anima / BUCUREŞTI – MAHALA DE SUFLET
       20.00 – Teatrul Nottara / SOŢUL PĂCĂLIT

 

Vineri, 28 august

Parcul Bazilescu, sect. 1
Ora 10.00 – Teatrul I.Creangă / UN DESEN, O FLOARE,
                    MARE SĂRBĂTOARE
       20.00 – Teatrul Masca / STATUILE
Parcul Titanii, sect. 3
Ora 10.00 – Truverii / BASILICUM – concert de muzici medievale
                    şi tradiţionale din Europa
      20.00 – “Te iubesc ! Te iubesc !” / regia: Chris Simion
Parcul Sebastian, sect.5
Ora 10.00 – Spectacol de teatru după texte de Caragiale şi Muşatescu /
                    ZVONURI, BÂRFE, FLECĂRELI
      20.00 – Centrul pentru Conservare a Tradiţiei Populare
                     / PROGRAM FOLCLORIC

 

Sâmbătă, 29 august

Parcul Bazilescu, sect. 1
Ora 10.00 – Truverii / BASILICUM – concert de muzici medievale
                    şi tradiţionale din Europa
       20.00 – The Teachers Orchestra / CONCERT DE MUZICĂ ROCK & ROLL
Parcul Titanii, sect. 3
Ora 10.00 – Spiriduşii poveştilor / TE-AM PĂCĂLIT
       20.00 – Centrul pentru Conservare a Tradiţiei Populare
                     / PROGRAM FOLCLORIC
Parcul Sebastian, sect.5
Ora 10.00 – Teatrul I.Creangă / UN DESEN, O FLOARE,
                    MARE SĂRBĂTOARE
      20.00 – Teatrul Masca / FIOR D’AMOR ÎN BUCURESCI

 

Duminică, 30 august

 

Parcul Bazilescu, sect. 1
Ora 10.00 – Teatrul de magie “Andrei Teaşcă” / KIDS MAGIC SHOW
      20.00 – Centrul pentru Conservare a Tradiţiei Populare
                     / PROGRAM FOLCLORIC
Parcul Titanii, sect. 3
Ora 10.00 – Teatrul I.Creangă / UN DESEN, O FLOARE,
                    MARE SĂRBĂTOARE
20.00 – Teatrul Masca / / FIOR D’AMOR ÎN BUCURESCI
Parcul Sebastian, sect.5
Ora 10.00 – Truverii / BASILICUM – concert de muzici medievale
                    şi tradiţionale din Europa
       20.00 – Kartier / ARTĂ URBANĂ