VEZI PROGRAMUL BMFF 24 IUNIE – 2 IULIE

BUCHAREST MUSIC FILM FESTIVAL

 

PROGRAM

24 iunie – 2 iulie

 

Vineri, 24 iunie

18.30 Ora de vals

19.30 Orchestra Sinfonia Bucureşti  Dirijor: Florin Totan

21.00 Film: Concertul de Anul Nou de la Viena 2011

 

Sâmbătă, 25 iunie

18.00 Ora de vals

19.00 Recital Horia Maxim – pian

20.00 Camerata Regală Dirijor: Câştigătorul Concursului Jeunesses Musicales 2011

          Solistă: Simina Croitoru – vioară

21.00 Film: Celebrare Gustav Mahler

 

Duminică, 26 iunie

18.30 Ora de vals

19.30 Orchestra Naţională Radio Dirijor: Tiberiu Soare

21.00 Film: Concert festiv al Filarmonicii din Viena

 

Luni, 27 iunie

19.30 Grupul Vocal Acapella  Dirijor: George Miron

20.00 Recital Laura Păuna – pian (Africa de sud)

21.00 Film: De la A(nna Netrebko) la Z(ubin Mehta) – Gală în onoarea lui Ioan Holender

 

Marţi, 28 iunie

19.00 Recital „Bursieri Tinere Talente” ai Fundaţiei Principesa Margareta a României

20.00 Recital Horia Mihail – pian

21.00 Film: Romeo şi Julieta – Charles Francois Gounod

 

Miercuri, 29 iunie

19.30 Trio Veritas

Mădălina Florescu – pian,

Mihaela Anica – flaut,

Laurenţiu Darie – fagot

20:00 Cvartetul Artmusik

Marius Biclea – vioară,

Emil Stegar – vioară,

Florin Matei – violă,

Dan Joiţoiu – violoncel

21:00 Film: Filarmonica din München la Vatican

 

 

 

Joi, 30 iunie

19:00 Recital „Bursieri Tinere Talente” ai Fundaţiei Principesa Margareta a României

20:00 Recital Toma Popovici – pian

21:00 Film: Cei trei tenori (Luciano Pavarotti, Placido Domingo şi Jose Carreras)

 

Vineri, 01 iulie

19:00 Ora de vals

20:00 Orchestra Naţională Radio Dirijor: Tiberiu Soare

          Solist: Vadim Palmov – pian (Rusia)

21:00 Film: BBC Proms: Simfonia nr. 4 şi nr. 5 – Gustav Mahler

 

Sâmbătă, 02 iulie

19:00 Ora de vals

20:00 Filarmonica Oltenia din Craiova Dirijor: Emil Siegbert Maxim

          Solişti: Diana Ţugui – soprană,

          Hector Lopez – tenor (Mexic)

21:00 Film: Simfonia nr. 8 – Gustav Mahler