Program Bucureşti – Cartier de vară ( luna iulie)

 Vineri, 17 iulie

 

Parcul Bazilescu – sect.1

Ora 10.00 -Teatrul Ţăndărică/ CAPRA CU TREI IEZI

       20.00 -Teatrul Nottara/ CORPURI ÎN OGLINDĂ

Parcul Titanii – sect.3

Ora 10.00 – U.N.A.T.C/ CLOVNII

       20.00 -Centrul de Conservare a Tradiţiei Populare

                   / PROGRAM FOLCLORIC

Parcul Sebastian – sect.5

Ora 10.00 -Teatrul Excelsior/ VACANŢA VESELĂ

       20.00 -Teatrul Tănase/ D’ALE BUCUREŞTILOR

 

Sâmbătă, 18 iulie

 

Parcul Bazilescu – sect.1

Ora 10.00 -Teatrul Excelsior/ VACANŢA VESELĂ

       20.00 – Spectacol de teatru după texte de

                Caragiale şi Muşatescu / ZVONURI, BÂRFE, FLECĂRELI

Parcul Titanii – sect.3

Ora 10.00 -Teatrul Ţăndărică/ CAPRA CU TREI IEZI

        20.00 – Teatrul Nottara/ CORPURI ÎN OGLINDĂ

Parcul Sebastian – sect.5

Ora 10.00 – MOFTURI LA UNION/ recital ANCA PÂRLOG

       20.00 – Centrul de Conservare a Tradiţiei Populare

                   / PROGRAM FOLCLORIC

 

Duminică, 19 iulie

 

Parcul Bazilescu – sect.1

Ora 10.00 –  Teatrul Tănase/ ÎNTOARCEREA PANTEREI ROZ

       20.00 –  Centrul de Conservare a Tradiţiei Populare

                   / PROGRAM FOLCLORIC

Parcul Titanii – sect.3

Ora 10.00 – Teatrul Excelsior/ VACANŢA VESELĂ

       20.00 – MOFTURI LA UNION/ recital ANCA PÂRLOG

 

 

Parcul Sebastian – sect.5

Ora 10.00 – Teatrul Ţăndărică/ CAPRA CU TREI IEZI

       20.00 – Teatrul Nottara/ CORPURI ÎN OGLINDĂ

 

Vineri, 24 iulie

 

Parcul Bazilescu – sect.1

Ora 10.00 – Opera Comică pentru copii / MIRANDOLINA

       20.00 -Teatrul Bulandra/ A DOUĂSPREZECEA NOAPTE

Parcul Titanii – sect.3

Ora 10.00 – Spiriduşii Poveştilor/ TE-AM PĂCĂLIT

       20.00 -Teatrul Nottara/ RITMURI

Parcul Sebastian – sect.5

Ora 10.00 – Şcoala de artă/ SPECTACOL DE FOLCLOR

       20.00 – Teatrul Tănase/ D’ALE BUCUREŞTILOR

 

 

Sâmbătă, 25 iulie

 

Parcul Bazilescu – sect.1

Ora 10.00 -Teatrul Ţăndărică/ MOTANUL ÎNCĂLŢAT

       20.00 –  U.N.A.T.C./ D’ALE CARNAVALULUI

Parcul Titanii – sect.3

Ora 10.00 – Teatrul Tănase/ ÎNTOARCEREA PANTEREI ROZ

       20.00 – Teatrul Bulandra/ A DOUĂSPREZECEA NOAPTE

Parcul Sebastian – sect.5

Ora 10.00 – Opera Comică pentru copii/ MIRANDOLINA

       20.00 – Teatrul Nottara/ RITMURI

 

Duminică, 26 iulie

 

Parcul Bazilescu – sect.1

Ora 10.00 – Şcoala de artă/ SPECTACOL DE FOLCLOR

       20.00 – Teatrul Nottara/ RITMURI

Parcul Titanii – sect.3

Ora 10.00 – Opera Comică pentru copii/ MIRANDOLINA

       20.00 – U.N.A.T.C./ D’ALE CARNAVALULUI

 

Parcul Sebastian – sect.5

Ora 10.00 – U.N.A.T.C/ CLOVNII

       20.00 – Teatrul Bulandra/ A DOUĂSPREZECEA NOAPTE

 

 

Vineri, 31 iulie

 

Parcul Bazilescu – sect.1

Ora 10.00 – Şcoala de artă/ SPECTACOL DE FOLCLOR

       20.00 – Teatrul Metropolis/ CRIMĂ LA HOWARD JOHNSON

Centrul Cultural Mihai Eminescu – sect.2

Ora 10.00 – Opera Comică pentru copii/ MIRANDOLINA

       20.00 – Centrul de Conservare a Tradiţiei Populare

                   / PROGRAM FOLCLORIC

Parcul Titanii – sect.3

Ora 10.00 – Trupa de teatru Zurli / URSUL PĂCĂLIT DE VULPE      

      20.00 – Teatrul Tănase/ D’ALE BUCUREŞTILOR

Parcul Sebastian – sect.5

Ora 10.00 – Teatrul Tănase/ ÎNTOARCEREA PANTEREI ROZ

       20.00 – U.N.A.T.C./ D’ALE CARNAVALULUI