PESTE 40 DE CONCERTE LA GALA SMART FOLK YOU! FLORIAN PITTIŞ 2018

12-14 OCTOMBRIE 2018 | 16:00 – 23:00 | Herăstrău, Intrarea Charles de Gaulle

Pe 12 octombrie începe, la București, cel mai important eveniment folk şi rock al orașului, Gala Smart Folk You! Florian Pittiș. Ajuns la a opta ediție, evenimentul satelit al legendarului Festival Smart Folk You! Florian Pittiş din Vama Veche, Gala Smart Folk You! Florian Pittiș, este organizat de Primăria Capitalei prin ARCUB și Mișcarea de Rezistență în perioada 12-14 octombrie, în Parcul Herăstrău, intrarea Charles de Gaulle.

În timpul celor trei zile de muzică în aer liber, iubitorii de folk, rock și muzică acustică au parte de un program de cel puțin nouă concerte pe seară, susținute de cele mai bune voci din folk și cele mai bune trupe rock, dar și multe alte nume sonore ale muzicii românești, printre care Florin Chilian, Damian Drăghici, Andrei Păunescu şi Trupa Totuşi, Proconsul, Kempes, Celelalte Cuvinte, Ducu Bertzi, Mircea Rusu Band, OCS, Pasărea Rock, Cristi Minculescu, Valter & Boro – Bună seara,prieteni!

În prima zi a Galei Smart Folk You! Florian Pittiș(vineri, 12 octombrie), începând cu ora 16, vor fi prezenţi pe scenă Folk Frate, Arthur Project, Cristian Buică, Adrian Sărmăşan, Florin Chilian, Damian Drăghici, Andrei Păunescu şi Trupa Totuşi, Guz Live Band, CnM, Firma.

În a doua zi de concerte, urcă pe scenă Tatiana & Marius Ojog, Adrian Naidin, Dinu Olăraşu, Emeric Imre & Jimi El Laco, CnM, Proconsul, Byron, Kempes, Celelalte Cuvinte.

Artiștii care concertează în ultima seară a Galei Smart Folk You! Florian Pittiș, duminică, 14 octombrie, sunt Maria Gheorghiu şi Radu Gratianu, Valter Ghicolescu & David Gojkovic, Zoia Alecu, Cosmin Vaman, Alexandra Andrei & Trupa Spam, Ducu Bertzi, Mircea Rusu Band, Mircea Vintilă & Brambura, OCS, Calancea Band & Guz, Pasărea Rock, Cristi Minculescu, Valter & Boro – Bună seara, prieteni!

Concertele încep în fiecare zi la ora 16. Accesul publicului este gratuit.

 

PROGRAM GALA SMART FOLK YOU! FLORIAN PITTIȘ 2018

TRĂIASCĂ ROMÂNIA! – 100 DE ANI

 

VINERI, 12 OCTOMBRIE 2018

 FOLK FRATE!

ARTHUR PROJECT

CRISTIAN BUICĂ

ADRIAN SĂRMĂȘAN

ALINA MANOLE QUARTET

FLORIN CHILIAN

DAMIAN DRĂGHICI

ANDREI PĂUNESCU ȘI TRUPA TOTUȘI

CnM

GUZ live band

FIRMA

 

SÂMBĂTĂ, 13 OCTOMBRIE 2018

 TATIANA & MARIUS OJOG

ADRIAN NAIDIN

DINU OLĂRAȘU

EMERIC IMRE & JIMI EL LACO

PROCONSUL

BYRON

KEMPES

CELELALTE CUVINTE

 

DUMINICA 14 OCTOMBRIE 2018

 WALTER GHICOLESCU & DAVID GOJKOVIC

MARIA GHEORGHIU ȘI RADU GRAȚIANU

ZOIA ALECU

COSMIN VAMAN, ALEXANDRA ANDREI ȘI TRUPA SPAM

DUCU BERTZI

MIRCEA RUSU BAND

MIRCEA VINTILA & BRAMBURA

OCS

CALANCEA BAND & GUZ

PASĂREA ROCK

CRISTI MINCULESCU, VALTER & BORO – BUNĂ SEARA, PRIETENI